INTERkrąż jedzie na Międzynarodową Konferencję Techniki Urabiania w Krynicy-Zdroju

11.09.2019
Już niedługo – 17-20 września 2019 – na naszym krajowym podwórku będzie miała miejsce kolejna, XI edycja Międzynarodowej Konferencji Techniki Urabiania. W Hotelu Mercure Resort & SPA w Krynicy-Zdroju referenci i naukowcy z polskich oraz zagranicznych uczelni technicznych będą dyskutować o nowoczesnych technikach urabiania w górnictwie i wielowymiarowym rozwoju branży.

INTERkrąż na TUR 2019

Impreza tradycyjnie organizowana jest pod patronatem Katedry Inżynierii Maszyn i Transportu krakowskiej AGH ze współpracą Polskiej Akademii Nauk i Fundacji Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Obok prowadzonych obrad, przewidziany jest czas na wymianę spostrzeżeń pomiędzy uczestnikami, a firmy biorące udział w konferencji będą miały okazje zaprezentować swoją ofertę poprzez stanowiska promocyjno-reklamowe. INTERkrąż wystąpi tym razem w roli eksperta z branży.

Tematyka konferencji

Przedmiotem dyskusji tegorocznych obrad mają być zagadnienia dotyczące kierunku rozwoju górnictwa. Tematyka konferencji TUR 2019 będzie skupiać się także na technikach urabiania, transportu i przeróbki węgla, rud metali i skał zwięzłych oraz trendach rozwojowych w konstrukcji maszyn wykorzystywanych do urabiania, przerabiania i transportu w górnictwie podziemnym i odkrywkowym.

Oprócz tego, poruszone zostaną kwestie ekologii w górnictwie i rekultywacji terenów górniczych – w tym również zagadnienia dotyczące alternatywnych metod oraz źródeł pozyskiwania surowców i energii. Konferencja Techniki Urabiania jest idealnym miejscem do wymiany uwag i przemyśleń na temat rozwoju branży górniczej, który będzie optymalny zarówno dla niej samej, jak i dla środowiska naturalnego. Z tego względu nie może nas tam zabraknąć!