Pracownicy INTERkrąż na warsztatach radzenia sobie ze stresem

23.09.2018
W życiu pewne są jedynie trzy rzeczy podatki, obowiązki i stres. Z tym ostatnim na szczęście można sobie łatwo poradzić, a tym samym znacząco podnieść komfort swojego życia. Wystarczy znajomość podstawowych technik radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. We wrześniu poznać je miało okazję kilkudziesięciu pracowników INTERkrąż, którzy uczestniczyli w wyjazdowym szkoleniu w Białce Tatrzańskiej.

                                                                                                                                                                                                                                                                          

Białka Tatrzeańska szkolenie.jpg [92.79 KB]W INTERkrąż wierzymy w ideę work-life balance, dlatego celem, do którego nieustannie dążymy jest wzrost komfortu pracy, poprzez stworzenie warunków przeciwdziałających powstawaniu dyskomfortu psychicznego i fizycznego związanego z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Tym razem misję tę realizowaliśmy podczas wyjazdu, który stał się pretekstem do poznania wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu neutralizowania szkodliwych objawów stresu oraz świetnej, integrującej zabawy.

Wrzesień to przełomowy okres każdego roku, który zapowiada zmianę i może stać się świetną okazją do poprawy jakości życia zawodowego i prywatnego. Doskonale o tym wie kilkudziesięciu pracowników INTERkrąż, którzy w dniach 22 i 23 września 2018 mieli okazję uczestniczyć w wyjazdowym szkoleniu z technik radzenia sobie ze stresem. Spotkanie było o tyle przyjemniejsze, że odbywało się wśród pięknych krajobrazów Białki Tatrzańskiej sprzyjających wyciszeniu i relaksowi. 

Podczas spotkania uczestnicy poznali wiele interesujących informacji z zakresu powstawania i działania stresu. Jak się okazuje, przedłużające się napięcie może wywołać wiele zgubnych skutków, także tych dotyczących problemów zdrowotnych.

Teoria to jednak nie wszystko, szczególnie gdy w grę wchodzi tak praktyczna kwestia, jak umiejętność obniżania szkodliwej nerwowości. Uczestnicy wzięli także udział w warsztatach, podczas których pod okiem wyspecjalizowanych praktyków poznali ćwiczenia zapewniające kontrolę nad emocjami, poznali techniki redukcji napięcia fizycznego i psychicznego oraz nauczyli się selektywnego myślenia wspierającego procesy budowania satysfakcjonującego i owocnego życia zawodowego i prywatnego.

Wspólnie spędzony czas stał się także świetną okazją do integracji załogi i dobrej zabawy. Jesteśmy pewni, że dwa dni wyjazdu znacząco przyczyniły się do zacieśnienia więzów i bezpośrednio przełożą się na jeszcze lepszą atmosferę w miejscu pracy.