INTERkrąż dostarczy krążniki dla Grand Paris Express

06.03.2019
Mamy zaszczyt poinformować, że firma INTERkrąż Spółka z o.o. dostarcza krążniki do przenośników taśmowych do projektu Grand Paris Express.

Mamy zaszczyt poinformować, że firma INTERkrąż Spółka z o.o. dostarcza krążniki do przenośników taśmowych do projektu Grand Paris Express.

Grand Paris Express to obecnie największy w Europie projekt rozbudowy sieci metra w paryskiej metropolii. Obejmuje on wytyczenie 4 nowych linii oraz dodatkowych tras o całkowitej długości około 200 km wraz z 64 nowymi stacjami metra. Docelowo ma z nich korzystać nawet 2 miliony pasażerów dziennie. Projekt zakłada pełną automatyzację systemu metra oraz przeprowadzenie 90% linii pod ziemią. Dzięki temu Paryż zyska możliwość bezpośredniej integracji z przyległymi obszarami podmiejskimi, co z pewnością przełoży się na rozwój gospodarczy całego regionu.

Skala tej operacji oznacza nie tylko znaczącą inwestycję w rozbudowę i komunikację Paryża. To przede wszystkim krok w kierunku urzeczywistnienia nowoczesnej wizji miast przyszłości, gdzie rozwój urbanistyczny idzie w parze z planowaniem infrastruktury komunikacyjnej i strefy biznesowej.

Prace budowlane przy projekcie Grand Paris Express rozpoczęły się w połowie czerwca 2016 r. i mają potrwać do 2030 r. Szacuje się, że jego wartość osiągnie ponad 3,5 mld EUR.

Skala projektu, zakres robót oraz park maszynowy budzi podziw i świadczy o niebywałym rozmachu całego przedsięwzięcia. Tym bardziej cieszymy się, że możemy współuczestniczyć w tym przyszłościowym projekcie jako dostawca najwyższej jakości krążników do przenośników taśmowych.