Park maszynowy

Park maszynowy

Firma INTERkrąż Sp. z o.o. dysponuje obecnie powierzchnią hal produkcyjnych o łącznej powierzchni ponad 12 000 m2, co daje ponad 70-krotnie większą objętość niż posiadała pierwsza hala produkcyjno-magazynowa naszej firmy, zbudowana jeszcze w 1986 roku.
Zaplecze produkcyjno-techniczne składa się z rozbudowanego parku maszynowego, a nowoczesne procesy produkcyjne i technologiczne są w pełni zautomatyzowane oraz zrobotyzowane. W naszej pracy wykorzystujemy, m.in.:

  • profesjonalne maszyny CNC (obrabiarki, przecinarki),
  • zautomatyzowane stanowiska spawalnicze,
  • hydrauliczną prasę krawędziową sterowaną numerycznie,
  • nowoczesną wycinarkę laserową,
  • w pełni zautomatyzowaną linię do malowania proszkowego.

Wysokoefektywne spawanie

Zautomatyzowana linia spawalnicza została wyposażona w 10 wydajnych robotów spawalniczych, które zostały zaprojektowane w układzie TWIN. Pozwala to na spawanie jednego elementu przez dwa roboty jednocześnie, co skraca proces wykonania elementu i daje większą wydajność linii produkcyjnej. Czas spawania jednego krążnika mieści się w granicach kilkudziesięciu sekund, w zależności od jego średnicy, a spawanie jednego wspornika zajmuje naszym robotom zaledwie kilka minuty.

 

Technologia laserowa

Do produkcji wysokiej jakości wsporników wykorzystujemy zaawansowaną linię technologiczną, wyposażoną m.in. w wycinarkę laserową sterowaną numerycznie wraz z systemem załadowczo-odbiorczym blach. Dzięki temu rozwiązaniu nasza wycinarka laserowa daje możliwość pracy praktycznie bezobsługowej. Zastosowanie wysokoefektywnej technologii produkcji wsporników pozwala nam obniżyć koszty produkcji, a także ograniczyć negatywny wpływ procesów produkcyjnych na środowisko naturalne.Zastosowanie technologii laserowej w procesie produkcyjnym pozwala nam praktycznie z dnia na dzień zmodyfikować i dostosować oferowane  produkty do konkretnych wymagań Klientów, a także daje możliwość  szybkiego i efektywnego wdrożenia nowych koncepcji produkcyjnych.

 

Nowoczesna malarnia proszkowa

Ważnym elementem w procesie produkcyjnym naszej firmy jest nowoczesna, zautomatyzowana malarnia proszkowa, dzięki której znacznie skraca się czas oddania finalnego produktu odbiorcy. Zrobotyzowana malarnia proszkowa jest w stanie przeprowadzić cały cykl malowania dużej partii krążników w zaledwie 2,5 godziny, a wypalanie farby proszkowej w temperaturze 180oC trwa jedynie 10 minut.Nowoczesna malarnia proszkowa pozwala nałożyć powłokę lakierniczą o grubości min. 80 μm. Prędkość taśmy lakierniczej wynosi od 0,8 do 1,2 m/min, przezbrojenie całej linii pod inny kolor powłoki zajmuje nam nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Wykorzystanie wysokoefektywnej technologii malowania jest w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.