Historia firmy

Z tradycją w nowoczesność

firma.jpg [58.82 KB]Wszystko zaczęło się w 1987 roku, kiedy to powołano do życia jednoosobowy Zakład Ślusarski. Od samego początku swojej działalności niewielki zakład rzemieślniczy skupił się na produkcji części składowych krążników do przenośników taśmowych. Wysoka jakość tworzonych wówczas elementów sprawiła, że oferowane produkty spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem rynku, co z kolei pociągnęło za sobą coraz większą ilość zamówień spływających ze strony polskich przedsiębiorstw.

  • Naturalną konsekwencją ogromnego sukcesu naszych produktów był dalszy rozwój firmy zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i technologicznym. W 1992 roku wprowadziliśmy nowy branding firmy, pod nazwą – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe INTERkrąż. Wraz ze zmianami wizerunkowymi, rozszerzyliśmy również ofertę produktową, proponując naszym odbiorcom kompletne krążniki do przenośników taśmowych.
  • Działalność firmy rozpoczynaliśmy w zbudowanej w 1986 roku hali produkcyjno-magazynowej o całkowitej powierzchni 150 m2. Szybki rozwój przedsiębiorstwa wymagał od nas ciągłej modernizacji i rozbudowy zakładu, aż do 2005 roku, kiedy to miała miejsce największa reorganizacja naszego zakładu.
  • W 2006 roku powołaliśmy do życia spółkę handlową, która została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym jako firma INTERkrąż Spółka z o.o.
  • W 2008 roku rozpoczęliśmy produkcję całkowicie nowej grupy produktowej, a mianowicie elementów konstrukcji stalowych do przenośników taśmowych.
  • Obserwując nieustanne zmiany dokonujące się zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku, a także analizując potrzeby oraz oczekiwania zgłaszane przez Klientów, podjęliśmy w 2011 roku decyzję o budowie nowego, nowoczesnego zakładu produkcyjnego, który spełni wszelkie wymogi zarówno nasze, jak i naszych Kontrahentów.
    Inwestycja zlokalizowana w miejscowości Trzyciąż, woj. małopolskie, została ukończona w 2013 roku. Oddana do użytku hala produkcyjno-magazynowa oferowała zaplecze produkcyjne o łącznej powierzchni 8 000 m2. Z biegiem czasu metraż hali produkcyjnej zwiększył się do ponad 12 000 m2, co stanowi 70-krotność powierzchni, jaką miała pierwotna hala produkcyjno-magazynowa. Wraz z nowoczesnym zapleczem produkcyjnym oddaliśmy również do użytku nowy biurowiec administracyjno-socjalny firmy o łącznej powierzchni 1 000 m2. Nasza firma tworzy obecnie miejsca pracy dla blisko 150-osobowej wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pracowniczej.
  • W 2012 roku wprowadziliśmy do oferty sprzedażowej elementy obudowy kotwowej.

28.jpg [65.53 KB]

 

Po ponad 35. latach działalności, zaczynając praktycznie od zera z dwuosobową załogą w skromnym zakładzie ślusarskim, stworzyliśmy silną, rozpoznawalną markę zarówno w kraju, jak i za granicą, stając się jednocześnie liderem w produkcji krążników do przenośników taśmowych na polskim rynku oraz w Europie środkowo-wschodniej.